Gelmiş Geçmiş En Büyük Mafya Babaları

Gelmiş Geçmiş En Büyük Mafya Babaları Dönemlerine korku salan, türlü türlü karanlık işlerle uğraşan kanundışı adamlara bir göz attık.

Vito Cascio Ferro"Vito" olarak tanınan Vito Cascio Ferro, 1862 yılında Palermo'da doğdu. 1901 yılında göç ettiği New York'ta, mafya içinde hızla yükseldi. "Pizzu" olarak bilinen haraç alma tekniğini geliştirerek ün kazandı. 1909 yılında, bir polisi öldürmekten hüküm giydi ve Sicilya'ya kaçtı. 1929 yılında tutuklanarak, 50 yıla mahkûm oldu. 1943 yılında ise, hapishanede yaşamını yitirdi.

Al CaponeAl Capone, 1899 yılında, New York'ta doğdu. 1920'li yıllarda yaptığı içki kaçakçılığından, çok büyük paralar kazandı. Chicago'nun banliyölerinden Cicero'da, kendi adamını belediye başkanı seçtirdi ve gücünü arttırdı. 1929 yılında, vergi kaçakçılığından tutuklandı ve ünlü Alcatraz Hapishanesi'ne gönderildi. 1947 yılında, burada öldü.

Michele Navarra1905 yılında, Carleone'de doğdu. Doktora derecesine sahip bir fizikçi olan Navarra, mafya işlerinde olan bir kadınla evlenince, hayatı birden değişti. Kısa sürede Cosa Nostra içinde yükselerek, 1940'lı yıllarda, Carleone Ailesi'nin başına "Baba" olarak geçti. 1958 yılında ise, müttefiki olan Luciana Leggio'nun adamları Salvatore Riina ve Bernardo Provezano tarafından öldürüldü.

Gaetano BadalamentiSicilyalı mafya ailesi Cinisiler'e mensup olan "Don Tano" Badalamenti, pizza dükkânları aracılığıyla, 1,65 milyar dolarlık uyuşturucu ticareti yaptı. Özellikle 1970'li yıllarda, pizza trafiği üzerinden yürüttüğü eroin ticaretiyle büyük servet elde etti. 2004 yılında, kalp yetmezliği nedeniyle bir klinikte öldü.

Bernardo ProvazonoProvazono, 1993 yılında, Sicilya mafyasının başına geçti. Şiddet yanlısı bir mafya babası olmaması nedeniyle, onun zamanında mafya, sessiz bir dönem geçirdi. Döneminde, mafyalar arasında bölünmeler olduğuna dair çok sayıda spekülasyon ortaya çıktı. Ünlü mafya babası, 40 yıl boyunca kanun adamlarından kaçtıktan sonra, 2006 yılında yakalandı.

MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Türkiye'de sizce gazeteciler özgür mü?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!