Şahin K ile Soğuk Sulardayız

Şahin K ile Soğuk Sulardayız Efsanevi oyuncu Şahin K'yı tanımayan yoktur herhalde. Günah Keçisi filminin başrol oyuncusu Şahin K Mynet'e özel açıklamalarda bulundu.

Porno endüstrisinde ki misyonunu doldurup artık "ölsemde gam yemem Günah Keçisi'ni yaptıktan sonra" diyen Şahin K'yla hem geçmişi hem de geleceği konuştuk. Yeni filmindeki önyargılar ve olumsuzlukların üstüne şiddetle basan ve toplumsal bir mesaj verdiğini söyleyen Şahin K röportajımıza yeni Rus sevgilisi Elena'yla birlikte katıldı.

Bizde açıkcası, Tecavüzcü Çoşkun ve Nuri Alço'da röportajımıza aniden katılırlar diye bu sefer 2 kişi gittik. Röportaj mekanına girince anladık ki Şahin K'yı herkes tanıyor ve yüzünde tatlı bir tebessüm oluşan kişilerin sayısı hiçte az değil. Bu arada Günah Keçisi filmine giderseniz emin olun, o tebessümleri haklı bulacaksınız!

İşte o röportaj!  


Günah Keçisi memleketimde bile yok


21 bin izleyici ilk haftada. Günah Keçisi gişede istediğiniz gibi gidiyor mu?

Şu an gişede istediğimiz gibi gitmiyor. Çünkü insanların filme gitmeden önce önyargıları var. Bu filmi, oynayan kadrodan dolayı erotik film zannediyolar. Bu film komedi filmi ve ciddi anlamda bir emek var. İnsanlar gelsinler... 300 kişi emek verdi, 1,5 milyon dolar bütçe harcandı bu filme. Eleştirilere her zaman açığız ama bizim filmimizi izlemeden sert eleştiri yapmalarını anlamıyorum.

Biz bu filmin çekim aşamasında ve sonrasında çok zorluklarla karşılaştık. Ve hala mücadele ediyoruz. O kadar çok sinemada filmimizi gösteremedik ki! İnanın insanlar otobüs kiralayıp bu filme 3-4 saatlik yol sonrası gidiyorlar. İstanbul'da bile Cevahir, Kanyon ve İstinye Park'ta yok. Onu geçtim memleketimde bile yok! En az 50 ilde filmimiz oynayamıyor.

Neden kaynaklanıyor sizce?

Gösterim tarihiyle ilgili bir problem oldu. Bizden vizyona giriş tarihimizi değiştirmemizi istediler. Geri adım atmayınca bu problemler ortaya çıktı. Zorluklarla mücadele ederken Medya Mühendisi'nden 4 yeni genç ve ben beraber bu film için savaşıyoruz. Tabii arkanda bir dayın, destekçin olmayınca bu işler hep zorlaşıyor. 3-4 saat yol gidip Anadolu'da film kopyalarının bozuk çıkması üzerine başka filme gittik diye bana çok mail geliyor.

Bunun üzerine birde 15 yaş sınırı getirildi! Nasıl buluyorsunuz bu kararı?

Size gerekçeyi açıklıyorum: Bizim filmimizdeki öpüşme sahnesi öpüşme değilmiş, yiyişmeymiş. Televizyonda bile neler oluyor ama bir sahnede öpüşme var diye filmimize yasak geldi. Şimdi patlamak istemiyorum ama zamanı gelince herşeyi anlatacağım.

Günah Keçisi filminde hayatınızdan kesitler var. Hayatınızın ne kadarı bu filmde yer aldı?

Yüzde 20'si diyebilirim. Benim oğluma hasret oluşum ve göremeyişim filmde yer alıyor.

Filmde fotoğrafını gördüğümüz çocuk, gerçek hayattaki oğlunuz. Oğlunuzla gerçek hayatta aranız nasıl?


Filmden ve çıktığım programlardan sonra aramız biraz yumuşadı. Yazışmaya başladık. Film şimdi Almanya'da da vizyona girdi. Eleştiri yazılarını gördükten ve oğlum filmi izledikten sonra bizim buluşacağımıza inanıyorum.

Devam filminde görecek miyiz peki oğlunuzu?

İnşallah.

Filmden sonra çok kötü eleştiriler aldınız mı?

Gönül rahatlığıyla montajdan sonra filmi herkese izleyin diyebiliyorum. İzleyenlerin yüzde 80'i olumlu tepki verdiler. Benim en çok kızdığım nokta daha izlemeden eleştirenler. Tekrar belirttiğim gibi beni üzen nokta, halka ulaşamamak.

Bu filmde şöyle oynamasaydım keşke dediğiniz, kendinizi eleştirdiğiniz noktalar var mı?

Kendi kendime öz eleştiri yaptığım noktalar var. Neticede bu benim ilk uzun metrajlı filmim ve çoğu sahneyi doğaçlama oynayınca bazen beğenmediğim noktalar çıkabiliyor. Şöyle bir sahneyi size anlatayım: Benim denizlerden çıkma sahnelerim meşhurdur biliyorsunuz. Bu filmde de öyle bir sahnemiz var ve eski filmlerimdeki havayı yakalayabilmek için doğaçlama yaptım. Sahneyi 3 saatte çektik, deniz soğuktu ama sonunda Çoşkun'da beni tebrik etti. Sonuçta doğaçlama olmasaydı bu kadar uzun sürmeyecekti.

Bu filmden sonra ne tarz bir filmde oynamak isterdiniz?

Doğaçlamanın daha çok olduğu bir tarz olan drama filmlerinde oynamak isterim.

Röportaj daha bitmedi bomba sorular 2. ve 3. sayfada  tıklayın!MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Türkiye'de sizce gazeteciler özgür mü?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!