Dünyanın En Korkunç 6 Yeri

Dünyanın En Korkunç 6 Yeri

Tarih boyunca görebileceğiniz en tüyler ürpertici 6 mekan. Dünyanın en korkunç bölgelerinin hikayelerine bir göz atın!

Hayaletlere inanıp inanmamanız farketmez, öyle yerler vardır ki, hiç kimse geceyi orada geçirmek istemez. Bu yerler, ürpertici, trajik veya gizemli (yada hepsi birden!) gibi sıfatlarını hakkıyla kazanmışlardır, ve hepsi “lanetli” kategorisine dahildir.

6 Aokigahara Ormanı


Aokigahara, Japonya’daki Fuji Dağı’nın temelinde bulunan ağaçlık arazilerden biri. Buranın yanında Blair Cadısı’nın ormanı Winnie the Pooh’un ağaçlığı gibi kalır. Büyük ihtimalle bunun nedeni, bütün ormana yayılmış olan cesetlerdir.   

Niagara Şelaleri evlilik için biçilmiş kaftansa, Aokigahara da intihar için. Bir yerin böyle bir isime sahip olması için kaç tane intihar olması lazım?

Bir düzine? Elli?

1950'lerden beri 500'den fazla insan kendi hayatlarını kıymış Aokigahara’da. Bu trend Seicho Matsumoto’nun Kuroi Kaiju (Black Sea of Trees) kitabındaki iki karakterinin orada intihar etmesinden sonra başlamış olduğu düşünülüyor. Bundan sonra – her türlü fikire ne kadar garip olursa olsun duyarlı olduğunu kanıtlamaya çalışan – yüzlerce Japon Aokigahara ormanında kendini asmış.

Cesetler ve ev yapımı ilmiklerin yanısıra, ormanda neşelendiren, ruhu sevindiren mesajlar asılıdır.

“Hayat değerli birşey!”
“Lütfen tekrar düşün!”
“Aileni düşün!”


70'lerde bu olay ulusal bir hal aldı ve cesetlerin bulunması için Japon hükümeti yıllık orman araması yapmaya başladı. 2002’de 78 tane beden buldular. Ama kim bilir kaç tanesini atladılar? Büyük ihtimalle gidilen herhangi bir günde, kendini asmış birini görebiliriz Aokigahara Ormanında.

Bu arada, bütün bir ormanın cesetlerle kaplı olması yetmezmiş gibi, birkaç yıl önce insanlar ölülerin üzerinde nakit para ve mücevher olduğunu farketti. Bunun üzerine, bu Ölüm Ormanında yağmalamak için ceset arayan kişiler, gurur verici Japon geleneksel Aokigahara Çöpçülüğünü başlattı.

5 Overtoun Köprüsü


İskoçya’nın Dumbarton bölgesindeki şirin kasaba Milton’ın yakınlarında konumlanmış olan Overtoun Köprüsü, 10 yıldır şüphel ölümlerin olduğu yerel bir kemerdir. Anlaşılamayan birçok nedenden, yüzlerce köpek kendini orada öldürmüş. 1960'ların başından beri, köpekler Overtoun'a giderek suya atlamaya başlamışlar. Oranlayınca her ay bir köpek ölmüş ve toplam sayı 600’e ulaşmış.

Bu intihar girişimlerine şahit olan insanlara göre; köpekler korkulukların üzerine tırmanıp ordan kendilerini atıyorlarmış. Ağladıkları ise söylentiler içinde ve doğrulanmayı bekliyor.
Ian Fleming’in bu oalyla ilgili açıklaması şöyle; “Bir kere raslantı, iki kere tesadüf, üç kere düşmanın işi ve 600'den fazlası kesinlikle tarih öncesi bir Sümer İblisinin veya benzer bir varlığın işi.”

Bazı köpekler atlamadan sonra kurtulmuş ama tekrar köprüye çıkıp kendilerini tekrar atmışlar. Büyük Overtoun iblisinin açlığı çabalarla durmaz, litrelerce taze köpek kanı istiyor.


MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Türkiye'de sizce gazeteciler özgür mü?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!