En Seksi Suçlu Kadınlar

En Seksi Suçlu Kadınlar Hep erkekler suç işleyecek değil ya! Nasıl ki organize suçun başında insanı şaşırtan mafya anaları olabiliyorsa, irili ufaklı suçlarda parmağı olan şaşırtıcı güzellikte kadınlar da söz konusu olabiliyor.

Fotoğraflarını görüp güzelliklerine, çekiciliklerine ve masum bakışlarına aldanmayın. Hacker'lıktan dolandırıcılığa, tacizden cinayete birçok suçu bu seksi kadınlar gözlerini kırpmadan işledi.

Anna Chapman
Suçu:Casusluk

ABD tarihinin soğuk savaş döneminden beri en büyük casusluk operasyonlarından birinde yakalanan "Kızıl Casus" lakaplı Anna Chapman, son yıllarda adından en çok bahsettiren kadın suçlulardan biri. Yakalandığı güne kadar kendisini insan kaynakları, teknoloji ve emlak dâhil birçok sektörde uzman bir iş kadını olarak tanımlayan Chapman aslında İrina Kutsov takma adını kullanan ve Rusya adına çalışan bir ajandı. Anna, aslında FBI tarafından muazzam bir kandırma ustası olarak tanımlanan bir casustu.

1982 yılında doğan ve Moskova'daki Rusya Halkları Dostluk Üniversitesi'nin ekonomi fakültesinde okuyan Anna'nın babası, tecrübeli bir diplomattı. Rusça, ingilizce, Almanca ve Fransızca biliyordu. 2003 yılında İngiltere'ye gitti. Bu arada üniversite yıllarında tanıştığı bir İngiliz ile evlendi. NetJets Europe ve Barclays bankasında çalıştı. Sonrası tam bir muamma. Nasıl casusluğa bulaştığı ve Rus hükümetine hangi bilgileri sızdırdığı bilinmiyor. Tutuklanıp Rusya'ya iade edildi.

Selly Yustiawati
Suçu: Nitelikli dolandırıcılık

Endonezyalı güzel Selly, yıllarca modellik yapmış lakin bir türlü şeytanın bacağını kırıp şöhret ve paraya kavuşamamıştı. Aklına yine güzelliğini kullanarak bol para kazanabileceği başka bir iş geldi. Amacı Facebook'tan Endonezyalı erkeklerle tanışarak, para sızdırmaktı. Selly, Facebook'tan tanıştığı erkeklere saçma sapan bahanelerle para sızdırmak için anlattığı fantastik hikâyeleri bile dinleyenlerle inandırıcı geliyordu. Hiç parası olmadığını söyleyen Selly, sözde hasta annesine ilaç almak için veya bazen konuştuğu kişinin yanına gelecek kadar parası olmadığı için uçak bileti parası istiyordu.

Web kamerası ile Selly'nin gerçekten profil resimlerindeki kişi olduğunu anladıklarında, onunla tanışmak için her şeyi yapmaya razılardı. Erkekler hemen paypal ile hesabına para aktarıyordu. Selly, yıllar İçinde yüz binlerce dolarlık bir servet edindi. Ağına düşürdüğü kişilerden birinin babasının komiser olmasıyla sona erdi. Oğlunun hesap giderlerini inceleyen baba, Selly'yi mercek altına aldı. İki gün sonra tatil için gittiği beş yıldızlı otelde yakalandı ve yargılama sonucu 12 yıl hapse mahkûm oldu.


MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Türkiye'de sizce gazeteciler özgür mü?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!