Yaşayan En Seksi Kadın

Yaşayan En Seksi Kadın Esquire dergisi tarafından yapılan geleneksel "Yaşayan En Seksi" Kadın seçimi bir kez daha yapıldı. Bu kez sürpriz bir isim bu unvanı kazandı: 36 yaşındaki Kate Beckinsale.


Güzel yıldız derginin Kasım ayı için kapak pozu da verdi.

1973 doğumlu Kate Beckinsale'in kariyerindeki dönüm noktası Pearl Harbor filmi oldu. İngiliz oyuncu Underworld filmindeki Selene rolüyle ününü pekiştirdi.

Annesi ve genç yaşta yitirdiği babası da oyuncu olan Beckinsale, Godolphin and Latymer School adlı özel okula kaydoldu. Burada edebiyata karşı artan ilgisi ve yeteneği sayesinde, yazdığı kısa hikayeleri ve şiirleriyle 2 kez W. H. Smith Genç Yazarlar Yarışması'nı kazandı.

Kate Beckinsale'in fotoğraflarını görmek için tıklayın


Beckinsale sorunlu bir gençlik dönemi geçirdi. Bir süre anoreksi hastalığıyla mücadele etti ve küçük yaşta sigaraya başladı. Bu dönemi atlattıktan sonra ailesinin izinden gitmeye karar veren oyuncunun ilk deneyimi, 1991 yılında çekilen, İkinci Dünya Savaşı hakkında bir televizyon yapımı olan 'One Against The Wind'di. Bu sırada okul hayatında da çok başarılı olmuştu. 1991 yılında Oxford Üniversitesi'nde Fransız ve Rus edebiyatı okumaya başladı. Yabancı dil bilmenin ve edebiyat temelinin ona oyunculukta yardımcı olacağını düşünmüştü.Oxford'daki ilk yılında Beckinsale, bir Shakespeare uyarlaması olan ve Kenneth Branagh'ın yönettiği 'Much Ado About Nothing' adlı film için bir teklif aldı. 1994 yılında okula devam ederken 'Prince Of Jutland' ve 'Uncovered' adlı dramalarda rol aldı. Son bir yıldır akademik çalışmalarını yürütmek için Paris'te bulunan aktris, 3. yılında okulu bırakıp oyunculuğa konsantre olmayı tercih etti.


MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Türkiye'de sizce gazeteciler özgür mü?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!