Dünyanın Seks Merkezi: Santiago

Dünyanın Seks Merkezi: Santiago

Ne Amsterdam ne de Bangkok! Şimdilerde dünyanın seks merkezi, Şili'nin başkenti Santiago olarak kabul ediliyor.


Bir zamanların tutucu ülkesi, artık cinselliği dibine kadar yaşıyor ve hatta yaşatıyor. Bu yazıyı okuduktan sonra, hemen Şili'ye gitmek isteyeceğinize eminiz.

Şili... 1973 yılında askerî darbeyle yönetimi ele geçiren diktatör Augusto Pinochet'nin, halkına tabiri caizse kâbus dolu günler yaşattığı Güney Amerika ülkesi. Birleşerek eylem yapmasınlar diye, aynı anda üç kişinin, aynı yerde bulunmasının yasak olduğu; saatler 20.00'ı gösterdiğinde restoranların kapandığı ve cinselliğin tabu olarak görüldüğü bu ülkede, artık çok şey değişti.

Dünyanın en tutucu ülkelerinden biri olarak bilinen Şili; 1990 yılında, Pinochet'nin diktatör rejiminden kurtularak geri kazandığı özgürlüğünü, şimdilerde çok farklı bir boyutta yaşıyor. O kadar ki ülkede; cinselliğe yer veren televizyon programları yayımlanıyor, bazı kafelerde yarı çıplak servis yapan kadın garsonlar çalışıyor ve hatta baskıdan kurtulan protestocular, eylemlerinin daha dikkat çekici bir hâl alması için çırılçıplak soyunuyor.

En Seksi Şilili Güzeller

Bir zamanlar diktatörlükle yönetilen bu insanlar; şimdilerde, sınırları keskin hatlarla belirlenmiş ahlaki bazı kurallarını bir yana bırakmış ve yıllardır süregelen baskıdan kendilerini kurtarmış durumda. Ortaya çıkan bu yeni manzarada; seks otelleri, hayat kadınları ve hatta eşlerini rahatlıkla aldatmaları için erkeklere akıllıca planlar hazırlayan şirketler bile yer alıyor.

General ve devlet adamı Francisco Franco'nun ölümünden sonra açılıp saçılan İspanya gibi, Şili de, yıllardır altında ezildiği kuralları sorgulamanın ve belki de sınırları bir parça aşmanın sarhoşluğunu yaşıyor. Onların bu sarhoşluğuna kadeh kaldırıp kaldırmamak ise, tamamen size kalıyor.

Başlangıçta, Augusto Pinochet'nin diktatör rejiminin son bulması, ülkede çok fazla değişime neden olmamıştı. Çünkü ülkede, başka bir diktatör daha vardı: Katolik Kilisesi!

Oldukça katı kurallara sahip olan kilise, ülkede, evliliği ve aile kurumunu her şeyden üstün tutuyor; boşanmayı yasaklıyordu. Bu da, ülkedeki çocukların neredeyse yarısının, evlilik dışı ilişkilerle dünyaya gelmesine neden oluyordu. Tabii, erkeklerin hayat kadınlarına olan ilgisinin artmasına da... Bu nedenle Şili'de, cinsellik daha rahatça yaşanmaya başlandığından beri, hayat kadınlarına ilgi artmış. Tabii bu durum, en çok, Şili'nin en ünlü genelev sahibi Fiorella'nın işine gelmiş. Zira o, konuyla ilgili şöyle diyor: "Burada erkekler, hafta sonlarını eşleriyle geçiriyor; onlara çok iyi davranıyorlar. Pazar günleri ise, kiliseye gidip günah çıkarıyorlar. Fakat hafta içleri biraz oyun oynamak istiyorlar ve soluğu burada alıyorlar."34 yaşındaki bu sarışın kadın, Santiago'nun en çılgın ve en büyük eskort servisi olan www.fiorellachile.cl İnternet sitesinin kurucusu. Tam 13 yıldır, bu işi yapıyor ve oldukça da iyi kazanıyor. Ülkenin sekse daha açık olmasından da son derece memnun. Çünkü o, bu sayede, yüzlerce yeni müşteri edinmiş. Asıl görevinin; halka seksi tanıtmak olduğunu ve geçen yıl, müşterilerinin sayısını iki kat arttırdığını söylüyor."Buraya, henüz 18 yaşında kızlar geliyor. İlk gün, hepsi biraz utanıyor; fakat sonrasında, neden bir hayat kadını olarak çalışmak istediklerini açıkça anlatmaya başlıyorlar."

O an Fiorella, bu utangaç Latin Amerikalı genç kızların sesini taklit ederek, bir çocuk gibi konuşmaya başlıyor. Ardından da "Burada..." diyerek devam ediyor; "18 yaşımda, elinde çift vibratör ve vazelin ile kasıla kasıla yürüyerek bana gelen, beş erkek ve beş kızla nasıl eğlenceli bir seks partisi yaptığını anlatan kızlar var. Sizin anlayacağınız, Şili'nin ahlaki yapısı çok değişti. Ve ben, bu durumdan çok memnunum."


MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Türkiye'de sizce gazeteciler özgür mü?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!