Seksin Beyin Üzerindeki Etkisi Nedir?

Seksin Beyin Üzerindeki Etkisi Nedir? Seks fizyolojik bir ihtiyaçtır. Canlıların üremesi için gerekli olan dürtünün yüksek seviyede olması sağlıklı bir beyni ifade eder. Seks her iki cinsi de rahatlatır. işte beynin insan üzerindeki değişik etkileri!


Kadın ve erkek beyni anatomik yapı olarak aynıdır. Fakat salgılanan hormonlar nedeni ile işleyişleri farklıdır. Zeka olarak erkek beyninin kadın beynine bir üstünlüğü yoktur.

Kadınların daha duygusal oldukları kitaplarda yazar ve daha ince düşünceli olurlar. Tanrı erkeklere dünya kurulduğundan bu yana kadınlardan daha üstün olan fiziki güçleri nedeniyle doğa ile mücadele kadına ve çocuğuna bakma görevini vermiştir. Bence erkeklerin duygusal olarak etkilenmeleri yukarda söylediğim kitabi bilgilerin aksine daha fazladır. Erkeklerin güçlü olması gerektiği hissi duygularını saklamasına neden olmuştur. Çevremize şöyle bir bakalım aşk için erkekler mi yoksa kadınlar mı yuvalarını kolay dağıtabiliyor? Tabi ki erkekler duygularına daha az hakim oluyor. Kadınlar duygusal,macera duygularını daha çabuk kontrol etmektedirler.
           
Bunun yanına kadınlara analık görevi verildiği için mens döneminde, gebelikte, luhusalık döneminde hormonları daima değişim halindedir. Hormonların etkisiyle daha sevgi dolu evlatları üzerinde daha iç güdüsel korumacı, daha sevgi dolu, çevreye karşı daha alıngan ve daha narin ve bazen daha sinirli ve hırçın olabilirler.

SORU: Kadın ve erkek beyni daha farklı şekilde mi dinlenir?

YANIT: Kadın ve erkek beyninin dinlenmesi tabiî ki farklı değildir. İnsanı dinlendiren iyi bir tatil, spor, hobiler vs. gibi etkinlikler iki cins içinde geçerlidir.

SORU: Aşk beyni yorar mı?

YANIT: Maalesef aşk beyni yorar. Çünkü özellikle karşılıksız duygularda kişilik yapısı da müsaitse aşk takıntıya dönüşebilir ve bir takıntı hastalığı haline gelebilir. Beyin hep bir noktaya yönlendiği için iş verimi düşer sosyal hayata adaptasyon bozulur. Sonrasında uykusuzluk ajitasyon aşırı sinir konsantre olamama gibi belirtiler oluşur. Bu durum tedaviyi gerektirir.


MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Hiç Penis Büyütücü Kullandınız Mı?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!