Geç Boşalma Nedir?

Geç Boşalma Nedir? Erkeklerin erken boşalması çok yüksek bir orandır fakat geç boşalmada cinsel hayatı olumsuz etkilemektedir nedir ve neden olur?

Geç boşalma sorunu erkeklerin genellikle sertleşme veya cinsel isteksizlik problemleriyle alakası yoktur. Dolayısıyla geç boşalma problemi direkt olarak sertleşme sorunu ile alakalı değildir.

Stres önemli bir faktör


Geç boşalmanın neden oluştuğuna geçmeden önce boşalma mekanizmasının nasıl gerçekleştiğini anlamak gerekir. Boşalma birikme ve atılma olarak iki bölümde gerçekleşir. Birikme döneminde penisin kök kısmında meni birikir ve orgazmın yaklaştığı hissedilir.

Atılma döneminde ise penisin kökünde yer alan kaslar kasılır ve boşalma gerçekleşir. Atılma dönemi istemli yani kontrolümüzde olan sinir sisteminin kontrolündedir. Bilinçli ve bilinçaltı düşünceler bu nedenle boşalmayı etkileyebilir. Geç boşalmanın oluşmasında fazla stresin rolü de göz ardı edilmemelidir. Sürekli gergin hisseden bir erkek penis kökündeki adaleleri kontrol etmekte zorlanabilir.

Stres sorunu nedeniyle geç boşalan kişilerin genel olarak rahatlamak ve gevşemek için uygun bir yol bulunması gerekmektedir.

İleri yaşta sık görülüyor


Geç boşalma sorununa organik problemler de neden olabilir. Şeker hastalığı, sinir hasarı, prostat hastalığı, idrar yolu daralması, boşalma zorlukları geç boşalmaya neden olan fiziksel sorunlardan bazılarıdır. Bu durumda altta yatan sağlık sorunun çözülmesi geç boşalma problemini de çözecektir. Yine kalp hastalığında kullanılan beta-bloker ilaçlar ile depresyon tedavisinde kullanılan antidepresan ilaçlar da geç boşalmaya neden olabilir. Bu durumda doktorunuzla konuşarak ilaçlarınızda bir değişikliğe gidilmesini talep edebilirsiniz.

Geç boşalma sorununu sık yaşayan erkekler arasında suçluluk duygusu içinde veya başka güçlü duygularla cinsel ilişkiye başlayan görülmektedir. Bunun yanı sıra cinsel isteğin doğal olarak azaldığı orta yaş ve sonrası ile sertleşme için daha çok fiziksel uyarılmanın gereken durumlarda da geç boşalma sorununa sık rastlanmaktadır.

http://www.esdaturkey.org/

MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Hiç Penis Büyütücü Kullandınız Mı?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!