Seks Gücünüzü Artıran Yiyecekler

Seks Gücünüzü Artıran Yiyecekler Bütün kültürler seks sorunu çözümleri ile  ilgili bazı şeylere inanırlar. Genelde bu afrodizyak etkisi olan yiyeceklerdir.

Bazı yiyeceklerin libidonuzu arttırdığına dair iddiaları duymuşsunuzdur.  Bunlar doğru mu?

Ne kadar etkileri kanıtlanmış olmasa da, cinsel yönden kuvvetlendirici olduğuna inanılan yiyeceklerin listesi...

İstiridye

Klişe olmuş afrodizyak yiyeceği istiridye. İstiridye çok uzun zamandır afrodizyak olarak görülüyor ama bununla ilgili bir araştırma yapılmamış.  İstiridye'nin çok fazla çinko içermesi, bu fikri desteklemektedir. Çinko, libido üzerinde olumlu etkisi olan progesterone seviyesini kontrol eder. Çinko eksikliği erkekte iktidarsızlığa neden olabilir, dolayısıyla içinde çinko olan yiyecekler afrodizyak olarak algılanıyor.

İstiridye de çinko konusunda çok zengindir. Birçokları istiridyenin şeklinden dolayı afrodizyak olarak belirlendiğini düşünür. Yakından bakıldığı zaman, kadınlık organına benzetilir. Cinsel istek, bedende değil beyinde başlar dolayısıyla istiridye psikolojik olarak libidonuzu etkiliyor olabilir. Bu da bizi diğer afrodizyak besinlere götürür.Cinsel imalı yiyecekler:

 
Birçok besin cinselliği ima ettiği için afrodizyak olarak düşünülür. Yumurta ve havyar üreme sistemini hatırlatır. Muz, yumurta, soğan, havuç ve istiridye bize cinsel organları hatırlatır, bu yüzden bir çok kültürde bunlar erojen besinler olarak bilinir. Bunları kanıtlanmış hiçbir etkisi yok, ama cinsel gücümüzü arttıracağına inanmamız, onların işe yarayabileceğini gösterir. Bir çok erkeğin libidosu aynı insanla uzun süre beraber olunca düşer, dolayısıyla cinsel imalı yiyecekler işi yoluna koyabilir.


Diğer dikkat edilmesi gereken gıdalar

Elma, üzüm, fasulye, kiraz salkımı, sarımsak, zencefil

Şeytanın çorbası:


Kulağa hoş gelmese de, alkol afrodizyak olarak düşünülür. Vücudu rahatlatır, yasakları azaltır. Alkol sizin ayık olduğunuz zaman yapmayacağınız şeyleri yaptırır.

Libidoyu arttırmaz ama olaylara bakış açısını değiştirir. Bir tanıdığınızın partide bir kıza sürekli baktığı veya hiç beğenilmeyen bir kızla beraber olduğu ile ilgili hikayeleri kaç defa duyduk. Eğer bu alkolden değilse insanlık nerde?

Fındık

Fındık eski zamanlardan beri aşk iksiri ve serumu olarak kullanılmaktadır. Ceviz, Romalılarda ,çam fıstığı da Akdeniz ve Doğuda döllenme için kullanılmıştır. Madagaskar’da ise kola fındıkları, içinde barındırdığı yüksek kafeinden dolayı afrodizyak olarak bilinmektedir.

Bazıları fındığın kokusunun kadınları heyecanlandırdığını düşünür. Badem, aromatik etkisinden dolayı birçok güzellik ürününde kullanılır. Bazı fındıklar çinko bakımından zengindir, istiridye gibi çinko eksikliğinden kaynaklanan iktidarsızlıkla savaşır. Gingko fındık, Çin’de erotik istekleri arttırıcı olarak doğal ilaçlarda kullanılıyor. Bazı gerçek afrodizyaklardan olan gingho fındık kan dolaşımını düzenleyen çok güçlü bir antioksidan.


MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Hiç Penis Büyütücü Kullandınız Mı?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!