Nasıl Kilo Alınır?

Nasıl Kilo Alınır? Düzgün bir şekilde nasıl kilo alınacağını öğrenin. Biraz daha et yiyerek göğüs kafesinizi güçlendirmek mi istiyorsunuz? 50 kilo olmaktan sıkıldınız mı?


Etrafınızdaki herkes kilo vermeye çalışırken, sizin biraz daha kilo almaya çalışmanız garip görünebilir. Kilo almak istediğinizi  yüksek sesle söylediğnizde keşke bende de bu problem olsa diye yanıtlar alacaksınız.  Ama bu insanların bilmedikleri bir şey var kilo almak da kilo vermek kadar zordur.

Hızlı çalışan bir metabolizma veya ince bir yapıya sahip olsanız da kilo alabilir ve bundan keyif alabilirsiniz. Arkadaşlarınıza söyleyin sıska esprilerini bir kenara bıraksınlar, siz kilo almayı öğrendiğinizde başladığınızda dolgun olmak için yola çıkmış olacaksınız.

Besin

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz gibi , kilo almanın kilo vermekle benzeştiği noktalar vardır. Sağlıklı bir şekilde kilo almak için, daha fazla kalori almanız gerekmektedir. Ama bu yiyecek otomatının önüne geçip, bir sürü abur cubur almak anlamına gelmez. Bira göbeğinin sizi sarmalamasını istemezsiniz, siz kas istiyorsunuz.

Yağsız bir kütle oluşturan ve oluşturmakta yardımcı olan  yiyecekleri yemelisiniz. Daha fazla yeyin ama iyi beslenin, tahıllar, sütlü gıdalar,meyve ve sebzeler, yağsız etler (tavuk, balık ve fasulye gibi) sağlıklı gıdalarla işbirliği yapın. 1 kilo alabilmek için 3500 ekstra kalori gerekmektedir, bu yağsız gıdalarla ne zaman kilo alacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bu besinler kilo vermek isteyen bir insanın yediklerine benzemiyor mu? Cevap porsiyon büyüklüklerinde yatmaktadır. Kilo vermek isteyen bir insanın tersine, siz yemekte ekstra bir unlu gıda yiyebilirsiniz. Tavuğunuza bir kaşık daha zeytinyağı eklemekten çekinmeyin. Daha fazla peynir, patates ve fındık da yiyebilirsiniz. Her gün, 3 ana öğünün yanı sıra 2 ara öğün yeyin.

Egzersiz

Kilo almak için anahtar diğer bir öğe ise egzersizdir. Alacağınız kiloların yağ değil de kas olmasını istediğiniz için kuvvet antrenmanlarına yöneleceksiniz.  Haftada 3 defa ağırlık kaldırın. Görüntü önemlidir. Eğer yapacağınız egzersizlerden emin değilseniz , birkaç seans eğitmenle çalışın.Eğer yeni başladıysanız, gözlemci artıdır.Çalışmalarda kendinizi zorlayın., taşıyabildiğiniz kadar ağırlık kaldırın. Ağırlıklarınızı, sadece 6-8 tekrar yapabilecek kiloda olmasını sağlayın. Antrenmandan sonra kendinize 1-2 gün dinlenme süresi verin. Çünkü kaslarınızı çalıştırmak , dokularınızda yırtılmaya sebep olacaktır.kaslarınız onlara 1-2 gün verirseniz daha çabuk onarılacaktır.


MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Hiç Penis Büyütücü Kullandınız Mı?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!