Bira Göbeği Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bira Göbeği Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bira göbek yapar mı?, sağlık açısından sorun yaratır mı?, Nasıl kurtulursunuz? Bira göbeği hakkında bilmeniz gereken her şey


Biradan daha çok kullanılan bir içecek var mıdır? Malt arpa birası, arkadaşların bir araya gelmesini, başarıların kutlanmasını, yenilginin yasının tutulmasını sağlar ve maç izlerken ise neredeyse bir zorunluluktur. Ama bel çizginiz büyüyüp alışılmış bira göbeğine dönüştüğünde elinizdeki 50'liğe hor görerek bakıyor olabilirsiniz. Genelde erkeklerin tükettikleri bira miktarı ile bira göbekleri arasında doğru orantı olduğu düşünülür. Bu algı ne kadar doğrudur?? Biz bira ve bira göbeği arasındaki bağlantıyı araştıracağız . Okuyun ve doğruyu öğrenin.

 

Gerçekten bira ve bira göbeği arasında bir bağ var mıdır?


Bira göbeği gözlemi

Az ve öz olarak, bira göbeği hem doğrudan hem de dolaylı olara'k fazla biranın sonucudur. Yaygın bira göbeği lakabına rağmen, fazla göbek sarkması her zaman 50lik sıvı ekmek almaktan kaynaklanmaz. 35'lik bira yaklaşık 140 kalori civarındadır. Kalori olarak yüksektir ve sıkça içildiğinde ekstra kaloriler bel bölgesinde şişmeye sebep olabilir. Bu durumda aralarında bir bağ vardır. Ama vücudun diğer kısımlarında oluşan yağlar gibi, genele bakıldığında aslında toplamda ne kadar kalori tükettiğimiz ile bunu ne kadarını yaktığımız ile alakalıdır. Vücudumuz biradan alınan kaloriler ile diğer yiyeceklerden alınan kalorileri ayırt edemez. Dolayısıyla cevap aynı zamanda hayırdır.

 

Niye yağlar bel kısmında toplanıyor?


Kaloriler cevabın bir kısmını oluşturuyor ve tabii yaşta. Metabolizma 35 yaşından sonra yavaşlıyor. Yaş ilerledikçe, formda bir vücuda sahip olmanız zorlaşıyor. Diğer bir neden ise cinsiyetiniz. Çoğu kadın fazla kilolarını kalça ve uyluk kısmından alırken erkekler genelde bel bölgesinden almaktadır. Fazla kilolarınızla, yaşınız ve cinsiyetiniz birleştiğinde sonuç çok etkileyici bir şiş göbek olabilir.


MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Hiç Penis Büyütücü Kullandınız Mı?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!