Hyundai Türkiye

Hyundai Türkiye Hyundai i20 satışa sunulmasının üstünden tam 1 yıl geçtikten sonra artık Hyundai İzmit Fabrikası’nda i20 Troy ismiyle üretilmeye başlandı.


Hyundai’nin B-segmenti’ndeki modeli i20, Türkiye’de satışa sunulmasının üstünden tam bir yıl geçtikten sonra artık Türkiye üretimi bir araç olarak yüzünü gösterdi. Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün ve Hyundai Assan üst düzey yönetiminin katılımıyla Hyundai’nin İzmit Fabrikası’nda gerçekleştirilen resmi törenle “Türkiyeli” olan i20, yerli üretimi vurgulamak amacıyla “i20 Troy” ismiyle ve 26 bin 900 TL’lik başlangıç fiyatıyla yollara çıktı.Hyundai’nin i30 ve i10’dan sonraki üçüncü “i” serisi otomobili olan i20, 75 milyon Amerikan Doları tutarındaki ek yatırım ile İzmit Fabrikası’nın üretim bantlarına alındı. Türkiye ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak olan i20’nin beş kapılı versiyonu Türkiye’de üretilecek ve hem iç pazar hem de Avrupa pazarlarının ihtiyacını karşılayacak. İlk etapta yılda 80 bin adet üretilecek olan Hyundai i20 sayesinde, şu an Accent Era modelinin üretimini gerçekleştiren İzmit Fabrikası’nın yıllık üretim hacmi de 100 bin adede ulaşacak. Hyundai, i20 üretimi sayesinde Türkiye’ye yılda yaklaşık 1 milyar TL tutarında ihracat geliri kazandırmayı amaçlıyor.

Segmentinin en iddialı otomobillerinden biri olan i20, 2009 yılında Getz ile beraber Hyundai’nin B-segmenti’nde açık ara lider olmasını sağlamıştı. Geçtiğimiz yıl binek otomobil satışlarından yüzde 20,1 pay alan B-segmenti satışları, 2010 yılının ilk 5 ayı itibariyle yüzde 20,3’lük bir orana sahip. 2010 yılının ilk 5 ayında Hyundai i20 ve Getz modelinin B-segmenti içindeki satış yüzdesi ise 16,1 seviyesinde bulunuyor. Hyundai i20’nin bundan sonraki dönemde yerli kimliğiyle, yenilenen özellikleriyle, sınıfında yeni standartlar belirleyen güvenliği, dikkat çekici atletik görünümü, kullanışlı iç mekanı, dinamik şasisi, geliştirilmiş süspansiyonu, üstün sürüş dinamikleri ve diğer tüm Hyundai modellerinde olduğu gibi 5 yıl / 100.000 km Üretici Firma Mekanik Garantisi ile Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobillerinden biri olması bekleniyor.

Türkiyeli Hyundai i20 Troy’un Yeni Özellikleri


Henüz bir yıldır satışta olan Hyundai i20 Troy’un tasarımında büyük bir değişiklik bulunmuyor ancak yapılan iyileştirme çalışmaları kapsamında güvenlik ve kalite seviyesi artırılırken yakıt tüketimi, çevrenin korunması ve yalıtım konularında önemli kazançlar elde edildi.


MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Aracınızın Bakımını Nerede Yaptırıyorsunuz?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!