Akıllı Yatırım İçin 4 Basit Öneri

Akıllı Yatırım İçin 4 Basit Öneri Akıllı yatırımların yolu çok basit yöntemlerden geçiyor. Yatırımcıların finansal başarıya giden yolda, yalnızca en önemli şeylere odaklanmaları ve geride kalan lüzumsuz detayları görmezden gelmesi yeterli.

Money dergisinde yayımlanan bir haber analizde, yatırımcıların yalnızca temel noktalara odaklanarak başarıya ulaşabileceklerine dikkat çekildi.

Haber analizde aynı zamanda, yatırımcıların dört temel adımı takip ederek büyük kazançlar elde edebileceği belirtildi.

1. "En iyi" yatırımlara takılıp kalmayın


Akıllı yatırımlar, gelecekte çok kazanacağı düşünülen varlıkların peşinden koşmak yerine, test edilip, başarısı onaylanmış varlıklara yatırım yapılarak gerçekleştirilir.

Haber analizde görüşlerine yer verilen finansal danışman David Marotta, sağlam bir kazanç stratejisi olmayan büyük fonlardan ziyade, birçok farklı kategoriden, orta halli kazançlar sağlayabilecek yatırımlara eğilmenin daha akıllıca olacağına dikkat çekiyor.   

Çok yönlü bir portföy oluşturmanın zor olmadığının altını çizen danışman, bireylerin kendi ülkelerindeki büyük ya da küçük fonları aynı zamanda yabancı hisseleri ve devlet tahvillerini kapsayan bir portföyü kolaylıkla oluşturulabileceğini söylüyor.  

2. Uzun vadeli düşünün


Yatırımcılar her zaman portföylerini yıllık bazda değerlendirme hatasına düşerler. Ancak bir yatırımın uzun vadedeki getirileri de dikkate alınmalıdır.

Yatırımcılar, 12 aylık kazanç peşinden koşuyorsa, doğal olarak daha oynak yatırımlara yönelirler çünkü bu yatırımların kısa vadedeki kazançları daha yüksektir.

Analizde değerlendirmelerine yer verilen York Üniversitesi'nden finans profesörü Moshe Milevsky, “yatırımcılar kazançlarının uzun vadeli olmadığını bile bile bu yatırımları gerçekleştirir. Hatta oynadıkları kağıtların ya da paralarını koydukları varlıkların, yükseldiği gibi ineceklerini de bilirler” değerlendirmesini yaptı.  

Akıllı yatırım için sizin önerileriniz neler?MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Bayan Patronunuz Tarafından Hiç Tacize Uğradınız Mı?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!