Evdeki Malzemeyle Lava Lambası Nasıl Yapılır?

Evdeki Malzemeyle Lava Lambası Nasıl Yapılır? İçinde iki tane renkli sıvı lımbır lımbır dönüyor diye lava lambasına yüzlerce lira bayılmaya gerek yok.

O sıvılardan evde de var. isterseniz kendi lava lambanızı yapabilirsiniz. Önemli olan malzemeyi uygun şekilde karıştırabilmek.

Bir mağazaya girersiniz, sıra sıra lava lambalarını görürsünüz. Elinize alıp hafifçe oynattığınızda içinde renkli bir baloncuk sanki uzay boşluğundaymış gibi süzülerek yukarı çıkar, belli bir noktada asılı kalır yine aşağı inmeye başlar. O ne büyüleyici görüntüdür. Hele ki aşağıdan ışığı verdin mi lamba adeta coşar.Cihazı çevirip fiyat etiketini gördüğünüzde de siz coşarsınız. Velhasıl bir lava lambası güzeldir ama o kadar parayı da hak etmez. Peki, çözüm ne?

MacGyver'cılık yaparak evdeki mutfak malzemeleriyle kendi lava lambanızı yaratmak tabii ki. Birebir dükkân lavası gibi olmayacak ama ortaya epey süper bir netice çıkacağını size garanti edebiliriz.Önce temiz bir yağ ve su karışımı hazırlamanız gerekiyor. Bunun için bildiğimiz çiçek yağı kullanacaksınız. Mümkün olan en açık sarı renkteki çiçek yağını tercih edin.

Şimdi bir litrelik bir şişe alın, şık bir içki şişesi seçerseniz lamba daha şık olur tabii. Eğer aydınlatma yapacaksanız yani şişeye alttan ışık vermeyi de düşünüyorsanız cam şişe kullanabilirsiniz. Bu iş için kullanılmış ve güzelce yıkanmış meyve suyu şişeleri biçilmiş kaftandır.


MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Bayan Patronunuz Tarafından Hiç Tacize Uğradınız Mı?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!