Nasıl İyi Dijital Fotoğraf Çekilir?

Nasıl İyi Dijital Fotoğraf Çekilir? Cep tipi dijital makineler kullanarak iyi kareler yakalayabilirsiniz. Kameranın özelliklerine vakıf olup ince ince ayarlamış olmanız yeterli.

Yakın çekim yapmak, fotoğraf kalitesini yükseltmek için uygulanabilecek en kolay yöntemlerden biri. Yakın çekim yaparak çerçevede oluşabilecek ve fotoğrafınızın netliğini gölgeleyecek flu görüntülerden kurtulabilirsiniz. Zoom yapmayın. Kameradaki dijital zoom'u kapatın. Böylece, kamerada birden çok işlem yapılmayacak ve fotoğraf kalitenizden ödün vermek zorunda kalmayacaksınız. Optik zoom tamam ama dijital zoom çamur kıvamında görüntü üretir.

Görüntüleri netleştirmeden deklanşöre basmayın. Önce gerekli bütün ayarları yaptığınızdan emin olun. Düşük modelli kameralar bazen yeterli fokusu sağlayamayabilir. Gecikme olmaması için kameranızdaki görüntü sabitleme veya titreşim azaltma özelliklerini kullanın. Bu özelliklerle iç mekanlarda ve loş ışıklı yerlerde de son derece başarılı fotoğraflar çekmek mümkün. Daha iyi kare yakalamak için değişik kontrast ayarlarıyla çekim denemesi yapın. Profesyonel fotoğrafçılar bile binlerce resim çeker ama içinden sadece birkaçını kullanır.

MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Bayan Patronunuz Tarafından Hiç Tacize Uğradınız Mı?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!