Sertleşme Sorunu Hakkında Önemli Soru Ve Cevaplar

Sertleşme Sorunu Hakkında Önemli Soru Ve Cevaplar

Erkeklerin hayati meselesi sertleşme sorunu hakkında bilmek istediğiniz önemli sorular ve kilit cevaplar

 

Soru: İktidarsızlık tüm erkeklerin başına gelen bir sorun mu, ne kadar yaygın ?

 
Prof. Dr. Halim Hattat: Dünya genelinde 152 milyon erkek, tekrarlayan sertleşme sorunları yaşıyor. Bu rakamın 2025 yılında 222 milyonu bulması bekleniyor. Neden olarak da; beslenme ve yaşam tarzındaki değişikliklerden strese kadar bir koç faktörün etkili olduğu düşünülüyor. En çok rastlanılan sorunlar; erkeklerde sertleşme ve boşalma problemleri, kadınlarda ise orgazm problemleri, vajinusmus ve ağrılı ilişkidir. 49 yaşın üzerindeki erkeklerin yarısından fazlasında sertleşme sorunu olduğu tahmin ediliyor. Ne yazık ki bu hastaların sadece yüzde 2` lik kısmında sorunlar doğru teşhis edilerek tedavi doğru yapılmaktadır. Yüzde 98` inde ise maalesef ya doğru teşhis ya da doğru tedavi eksikliği doğmaktadır.

Soru: Hangi tıbbi koşullar sertleşme sorununa zemin hazırlar?

 
Cevap: Sertleşme Sorunu olan vakalar psikolojik, fizyolojik veya miks sebeplerle bu durumu yaşıyor. Psikolojik kaynaklı ereksiyon bozukluğu, başarı kaygısı ve iç çatışmaların olumsuz görünümlerine bağlı iken fiziksel nedenler arasında anatomik, sinirsel kaynaklı, endokrinolojik, ilaç bağlantılı ve damar sistemi kaynaklı komplikasyonlar yer almaktadır. Damar sorunları, ereksiyon bozukluğunun en sık rastlanan nedenidir.
 
Sertleşme Sorunu, yaşın ilerlemesinin yanı sıra koroner arter hastalığı, yüksek kolesterol düzeyi, yüksek tansiyon ve şeker hastalığı gibi bir dizi hastalığa bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Şeker hastalığı durumunda, arterlerde ve penise kan taşıyan daha küçük kan damarlarında meydana gelen değişmeler ve ereksiyon işlevinde yer alan sinirlerin hasar görmesi erkeklerin %50 ila 70'ini ereksiyon bozukluğuna yatkın hale getirmektedir.
 

Soru: Sertleşme Sorunu hastaların yaşamını nasıl etkiler? Ne gibi sonuçlar doğurabilir?

 
Cevap: Sertleşme sorunu, hastanın cinsel hayatını olumsuz yönde etkiler. Öyle ki, bu durum hastanın kendine olan güvenini sarsabilir ve hatta erkekliğinden şüphelenmesine neden olabilir. Birçok durumda hastanın eşi, ailesi ve yakınları ile ilişkilerini ve hatta iş ilişkilerini olumsuz yönde etkiler. Bu olumsuzluklar, boşanmalara hatta intiharlara kadar varan toplumsal sorunlar doğurabilir.
 

Soru: İnternet cinsel hayatta güven duygusu nasıl etkiler ?

 
Cevap: Yetişkinlerin internetten kaynaklı problemleri oluyor ve bize müracaat ediyor. Kültürlü grubun büyük bir bölümü internette insanların ilişkilerini izlediğini ve ne kadar sürdüğüne tanık olduklarını, kendilerinin ise yetersiz olduğunu anlatıyorlar. “ Benim penisim çok küçük “ diye şikayet ediyorlar. O sitelerde özel seçilmiş kişiler var. Bu bilgilere çocuklarda ulaşıyor. Bu kadar küçük yaşta bu tür şeylerle tanışmak negatif etki yaratıyor. Türkiye ` de erkeklerin yüzde 30-40 kadarı evlenene dek ilişki kurmuyor.


MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Size Hangi Konuda Yalan Söyledi?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!