Erkekler Uzun Bacaklı Kadınları Sever Mi?

Erkekler Uzun Bacaklı Kadınları Sever Mi? Yapılan bir araştırmaya göre erkekler sanıldığının aksine, Lily Cole gibi upuzun bacaklı kadınları hiçte çekici bulmuyor!

Uzun bacaklı kadınların çok tercih edildiği fikri tarihe karşıyor. Erkekler upuzun bacaklı mankenleri görünce kendilerini kısa hissediyor. Bu nedenle de onları tercih etmiyorlar.Uzun bacaklı sarışın; Gisele Bündchen

Dailymail'in haberine göre; erkeklerin normal ölçülere sahip kadınları daha çekici bulup onların peşinden koşmayı tercih ettiğini ortaya koyan bu araştırma, "erkekler manken gibi kadınları beğenir" görüşünü yıktı.

Gisele Bündchen'in videoları için tıklayın

Uzun bacaklarıyla ünlü Lily Cole1000'in üzerinde erkeğe, "Tercih şansınız olsa vücut yapısına oranla normalden uzun bacaklı kadınları mı, yoksa vücuduna göre daha normal ve orantılı uzunlukta bacakları olan kadınları mı seçerdiniz?" sorusuna erkeklerin çoğu "normal uzunlukta bacakları olan kadınları tercih ederim" yanıtını verdi.

Erkeklere bir resim üzerinde aynı kadını kilosu sabit olacak şekilde normalden uzun bacaklı, normal uzunlukta bacaklı ve normalden kısa bacaklı gösteren ve seçmelerini isteyen araştırmacılar, yanıtların çoğunda normal bacaklı kadınların araştırmaya katılan erkekler tarafından daha çekici bulunduğunu belirledi.  Aynı araştırmaya kadınlar da katıldı, yalnız onlardan erkeklerin tercihlerini tahmin etmeleri istendi.


MAKALE HAKKINDA YORUMLAR

Çok Okunanlar

Askmen Anket

Size Hangi Konuda Yalan Söyledi?

Processing....
MOBİL'DE ASKMEN TÜRKİYE
Erkeklerin vazgeçilmez adresi Askmen Türkiye QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!